Цей документ часто розробляється спільно з Product Owner та Project Manager. Він необхідний для пояснення процесу тестування в QA-команді під час спринтів, релізів та затвердження переліку задач. Визначається як тип тестування програмного забезпечення для підтвердження того, що нещодавня зміна програми чи коду не вплинула негативно на наявні функції. Регресійне тестування qa automation курси — це повний або частковий вибір уже виконаних тестів, які повторно виконуються, щоб переконатися, що існуючі функції працюють нормально.
- Зазвичай невелика група цільових кінцевих користувачів використовує програмне забезпечення для виявлення дефектів зручності використання.
- Тести на сумісність завжди слід виконувати в реальному середовищі, а не у віртуальному.
- Test strategy – реалізація стратегії тестування для певного проекту.
Окреслюємо Зони Відповідальності
Це тестування допомагає тестувати продукти в середовищі клієнта. Інтеграційне тестування зосереджується на перевірці передачі даних між цими модулями. Тому його також називають «I & T» (інтеграція та тестування), «тестування рядків» і іноді «тестування потоків». Під час створення продукту розробники зазвичай зайняті створенням цього продукту, забуваючи про тестування, яке забирає велику долю часу, в цей момент їм приходять на допомогу QA/QC/testing.
При Написанні Баг-репортів Пам’ятайте…
У ньому пояснюється, які функції, функціональні можливості чи області програмного забезпечення було протестовано, а які не тестувалося, а також аргументація будь-яких упущень. Це техніка тестування програмного забезпечення для продукту з частковим знанням внутрішньої структури програми. Метою тестування сірого ящика є пошук і виявлення дефектів через неправильну структуру коду або неправильне використання програм.
Що Таке Тестова Документація Та Навіщо Вона Потрібна?
Новачки в команді здебільшого хочуть додавати сюди скріншоти або відео. Мультимедіа потрібні для фіксації дефектів і закриття тикетів у Jira. Окремо слід згадати тест-дизайн — опис видів документації на проєкті. Сюди відносяться тест-кейси, чек-листи, типи тестів на кожному етапі тощо. Визначити загальні принципи, яких слід дотримуватися під час процесу тестування.
Esp8266 – Ключ До Будь-якого Роутера
Для розуміння проблеми вашим колегам вистачить текстового опису. Пропишіть виконані вами кроки, інвайромент, Expected та Actual. Також раджу додати скріншот або зробити на екрані відеозахоплення івенту. Бажано відразу описувати баг детально, коректно та зрозуміло, щоб розробникам доводилося менше ставити уточнювальних питань чи взагалі ставити тікету статус Can’t reproduce. В Jira є можливість налаштувати потрібні поля та додати певні шаблони, що може трохи полегшити вам створення нових баг-репортів.
В нас був уже готовий шаблон, який корегували та доповнювали відповідно до нового проєкту. Та з переходом на Scrum потреба в схожому документі — через скорочення паперової роботи — значно знизилася. Вхідним критерієм для тестування компонентів є мінімальна кількість компонентів, які будуть включені в UT, повинна бути розроблена та протестована. Для проведення тестування сірого ящика необов’язково, щоб тестувальник мав доступ до вихідного коду.
Тестові Випадки — включають набір кроків, передумов та вхідних умов, які можуть бути використані під час виконання тестових тасків. Головною умовою є забезпечення працездатності програми з точки зору її функціональності та інших аспектів. Крім того, існують тестові випадки для відстеження тестового покриття програмного забезпечення. Як правило, немає офіційних шаблонів, котрі можуть бути використані під час написання тестового випадку.
Це включає в себе перевірку серії попередньо визначених вхідних даних на очікувані або бажані виходи, так що, коли певний вхід не призводить до очікуваного виходу, ви зіткнулися з помилкою. Це тип тестування, який допомагає тестувальникам та тестувальницям переконатися, що всі поля, мітки, кнопки та інші елементи на екрані відображаються належним чином. Він передбачає перевірку екранів із елементами керування, такими як панелі інструментів, кольори, шрифти, розміри, піктограми тощо, а також те, як вони реагують на поведінку користувача. Ідеальним варіантом є, коли тестувальник або тестувальниця спочатку тестують дизайн, а потім порівнюють готовий користувацький інтерфейс із затвердженими макетами дизайну. Підсумковий звіт про випробування включає зведення про дефекти, яке містить огляд типів і кількості дефектів, виявлених під час тестування.
Він описує, на яких девайсах ми працюватимемо, які етапи будуть, що на кожному з них робимо, як влаштоване тестування, коли починати працювати зі сторі, а коли — закінчувати. Це насамперед вимагає Product Owner, і цей вид документації може створюватися разом із проєктним менеджером. Головна мета — пояснити, що відбуватиметься у QA-команді під час спринтів і релізів та затвердити перелік тасків. За необхідності систематизувати перевірки треба переконатися у ширині та глибині тестів.
Викреслюючи пункти списку, команда (або й один тестувальник) може краще розуміти поточний стан виконаної роботи та якість продукту. Коли працюєте над проєктом за чек-листом, можете значно зменшити потребу повторної перевірки за тими ж кейсам. Зазвичай підготовкою тест-плану займався найдосвідченіший на проєкті QA, який відсилав його на погодження QA-менеджеру.
У цьому розділі описано різні дії з тестування, які виконуються на етапі тестування. Він може містити відомості про функціональне тестування, тестування інтеграції, тестування продуктивності, тестування безпеки та будь-які інші специфічні типи тестування. Цілі тестування — це конкретні, вимірювані цілі, на досягнення яких спрямоване тестування. Наприклад, коли вони допоможуть контролювати роботу тестувальника з боку Product Owner’а. Припутимо, тестувальник розібрав із лідом сторі і хоче переконатися, що нічого не забув. Особливо це важливо на великих проєктах, де чек-лист виступає додатковим елементом звітності.
У цьому розділі визначено масштаби тестування, указуючи, що буде перевірятися, а що – ні. Крім того, вказуються цілі тестування, такі як забезпечення відповідності програмного забезпечення заданим вимогам, виявлення дефектів і перевірка функціональності системи. Створення комплексних і добре структурованих тестових прикладів має вирішальне значення для ефективного тестування програмного забезпечення. Вони забезпечують системний підхід до перевірки поведінки програмного забезпечення та допомагають забезпечити доставку високоякісного та надійного продукту кінцевим користувачам. На основі результатів тестування та спостережень підсумковий звіт про тестування може містити рекомендації щодо майбутніх зусиль тестування або вдосконалення процесу розробки.
Для виявлення цих аспектів необхідно мати різний бекграунд. Важливим є не просто досвід в ІТ, а досвід участі у різних по своїй суті й масштабу проєктах. Я провів багато часу на своєму першому проєкті з певним підходом до написання тестової документації. Багато тестів може бути розроблено з одного сценарію тестування. Крім того, іноді існує декілька різних тестів для перевірки одного й того самого моменту програмного забезпечення, які спільно називаються Тестовими Об’єктами. Звіти про помилки зазвичай створюються в системах відстеження помилок або відстеження проблем, які допомагають упорядковувати та визначати пріоритети для розробників.